CATALPA Atraktivní-Exotic kulovitá koruna-mrazuvzdor do -28C

Cena:

85 Kč

Popis:

Různé velikosti 90-200 cm. Nádherný nenáročný okrasný strom s kulatou korunou-semenáč-neroubovaný - rychle roste. Máme i dražší roubované NANA. Do 100 cm zašlu, nebo k odběru Ml.Boleslav-Jičín po celý rok 2018, 19 . V létě zaujme svými velkými listy a v zimě visícími plody ve tvaru dlouhých fazolí. Proto se mu v angličtině říká indiánský fazolový strom. Sazenice semenáče 80-200 cm za 85-250 Kč. Strom Katalpa může nabídnout i malým zahradám okázalost velkých listů. Srdčité listy mají světle, až středně zelenou barvu, jsou měkké a velice atraktivní. Strom si udržuje široce kulovitou, kompaktní korunu. Roste středně rychle a velmi hustě - v sezóně je olistěná koruna neprůhledná.

Katalpy jsou nenáročné na půdní typ, i když živnou půdu ocení. Nejsou vybíravé, zda kyselou nebo zásaditou, pouze jim zajistěte dobře odvodněnou a přednostně hlubší zem, aby mohly dobře kořenit. Dokáží růst i v těžších půdách a po dobrém zakořenění zvládají i dočasné zamokření. Dobře snáší nepříznivé podmínky jako městské zadláždění a znečištěné ovzduší. Plně mrazuvzdorné do cca -28°C.

Je ideální strom pro okrasné zahrady nebo do městských alejí. Nízký strom s kompaktně rostoucí kulovitou korunou, je plně otužilý a raší nejpozději ze všech listnáčů - až v květnu. Jeho listy jsou trávově zelené. Dobře snáší vítr i zněčištěné ovzduší. Není náročná na půdu a živiny, pouze je potřeba ji uchránit před přemokřením, kdy by její dužnaté kořeny mohla napadnout plíseň.

Oblast inzerce:

Jičín

Druh inzerátu:

soukromá inzerce

Číslo inzerátu:

3433486

Počet zhlédnutí:

311 377x

Zhlédnutí detailu:

21 163x

PODAT INZERÁT ZDARMA

Ve vyhledávání je 1 049 800 inzerátů