Tento inzerát je starší než 10 měsíců, takže je možné, že už není aktuální. Klikněte zde pro podobné, ale aktuální inzeráty!

Katalpa Bignonioides neroubované, sazenice-semenáče

Cena:

70 Kč

Popis:

Nabízíme mladé stromky sazenice cca 60 - 120 cm. Cena nízká 70 až 130,-Kč. 140-200cm za 150-200Kč Jedná se o semenáče. Rostou rychle asi 40 cm/rok. Máme i roubované "NANA" - na dotaz na jaře, v létě do vyprodání a jsou přibližně 3 x dražší. Do výšky 100-120cm zašleme: kdykoli 2017,18 po celé ČR, vyšší stromky - pouze os. odběrem.

Popis: v létě zaujme svými velkými listy a v zimě visícími plody ve tvaru dlouhých fazolí. Proto se mu v angličtině říká indiánský fazolový strom.

Srdčité listy mají světle až středně zelenou barvu, jsou měkké a velice atraktivní. Strom si udržuje široce kulovitou, kompaktní korunu. Roste středně rychle a velmi hustě - v sezóně je olistěná koruna neprůhledná.

Katalpy nejsou náročné na půdní typ, i když živnou půdu ocení. Nejsou vybíravé, zda kyselou nebo zásaditou, pouze jim zajistěte dobře odvodněnou a přednostně hlubší zem, aby mohly dobře kořenit. Dokáží růst i v těžších půdách a po dobrém zakořenění zvládají i dočasné zamokření. Dobře snáší nepříznivé podmínky jako městské zadláždění a znečištěné ovzduší. Plně mrazuvzdorné do cca -28°C.

Je ideální strom pro okrasné zahrady nebo do městských alejí, kde není mnoho prostoru. Je plně otužilý a raší nejpozději ze všech listnáčů - až v květnu. Jeho listy jsou trávově zelené. Dobře snáší vítr i znečištěné ovzduší. Není náročná na půdu a živiny, pouze je potřeba ji uchránit před přemokřením, kdy by její dužnaté kořeny mohla napadnout plíseň.

Oblast inzerce:

Jičín

Druh inzerátu:

soukromá inzerce

Číslo inzerátu:

3438837

Počet zhlédnutí:

318 185x

Zhlédnutí detailu:

28 575x

Galerie TOP inzerátů - Okrasné dřeviny, bonsaje

PODAT INZERÁT ZDARMA

Ve vyhledávání je 1 050 102 inzerátů