10.02.2020 17:10   |  Nabídka / Prodám   |  Ovocné stromy a keře
Cena: 65 Kč
Popis:

Popis: Kustovnice čínská neboli Gojá. Jedná se o polokeř, poměrně rychlého vzůstu s trny. Šlahouny dorůstají delky 1-2 m, proto je důležité rostlinu pravidelný řez (třeba zapěstovat do korunky). Keř kvete od června do října drobnými fialovými kvítky, plody jsou 1-2 cm dlouhé, oranžovo-červené barvy. Objevují se 2-3 rokem po výsadbě. Je jí přisuzován omlazující účinek v tomto drobné ovoci. Léčivé účinky kustovnice jsou mnohostranné. Plody posilují ledviny a játra, podporují krvetvorbu, snižují krevní tlak, hladinu tuku i cukru v krvi. Dále se používá při plicní tuberkulóze, některých očních chorobách a je účinným prostředkem při ženské i mužské neplodnosti.

Pěstování: Celoročně jej necháváme na slunném, teplém stanovišti. Kustovnice je vcelku nenáročná na pěstování ale vyhovuje ji kvalitní, lehčí, hlinitopísčitá, dostatečně humózní půda s dostatkem vody. Na podzim opadává. Je vhodné pravidelně zastřihávat.

Použití: Nejlepší pro použití jsou sušené plody, proto je vhodné po sběru plody usušit a poté konzumovat třeba celý rok. Můžeme přidávat do jidla, dezertu apod.

Tip: Zdravý je také čaj, sušenou kustovnici zalijeme horkou vodou a popíjíme.

sipka dolu
Do oblíbenýchDo oblíbených
SdíletSdílet
Sdílet inzerát
Poslat emailem
VytisknoutVytisknout NahlásitNahlásit

Kontaktovat


Mat-ys1
Telefon: 607 537 602
Odkaz: http://www.zahradnictviweiss.cz/p…

Hyperrychlá odpověď na inzerát


Oblast inzerce:
Druh inzerátu:
soukromá inzerce
Číslo inzerátu:
15387789
Počet zhlédnutí:
11 364x
Zhlédnutí detailu:
362x