Kategorie
Home Rostliny Rostliny pro interiér Vánoční kaktus - Červený - zakořeněný řízek

Vánoční kaktus - Červený - zakořeněný řízek

České Budějovice
13. 1. 2023 - 18:00
20 Kč
Prodávající

Popis

Nabízím ve vodě zakořeněné řízky červeně kvetoucího Vánočního kaktusu (Schlumbergera truncata, syn. Zygocactus truncatus). Jedná se o nenáročnou pokojovou rostlinu, o kterou se nezraníte a která netrpí škůdci.

Vánoční kaktus pochází z chladnějšího, ale bezmrazého vlhkého hornatého pobřeží jihovýchodní Brazílie, kde roste na zastíněných skalách a především na stromech jako epifyt. Vyhovuje mu proto polostín až stín a rozptýlené světlo, tedy okna v chladnějších místnostech na sever nebo místa dále od oken, kam nepraží přímé slunce a kde je vyšší vzdušná vlhkost. V takových podmínkách dokáže v bytě kvést celoročně. Jeho později převislé stonky složené z plochých článků jsou 20-50cm dlouhé, a proto je vhodný také do závěsných nádob.

Pěstujeme jej v propustné hlinitopísčité půdě nebo v substrátu na kaktusy, zem necháváme před každou zálivkou téměř vyschnout, na vodu v kořenech je citlivý. Pro bohatší kvetení lze použít hnojiva na kaktusy (neměla by obsahovat vápník). Lze jej letnit ve stínu nebo mu v létě dopřát období klidu ve studené tmavé místnosti s velmi omezenou zálivkou bez hnojení a do bytu s teplotami kolem 20oC jej přenést až na podzim, kdy nasadí poupata.

Osobní předání v Českých Budějovicích. Při zaslání je cena dopravy dle zvoleného dopravce a typu zásilky.

Můžete se podívat i na mé další inzeráty.

Poslední aktualizace inzerátu: 13.1.2023

Základní údaje

Oblast inzerce
České Budějovice
Druh inzerátu
soukromá inzerce
Číslo inzerátu
40981778445176219536
20 Kč
Prodávající

Vánoční kaktus - Červený - zakořeněný řízek

Zavřít Zavřít
Prodávající
Bergenia
Pošlete uživateli zprávu
0 / 1000

Nahlásit inzerát

Zavřít Zavřít
0 / 2000
Děkujeme za zpětnou vazbu! Inzerát byl nahlášen!