Home Rostliny Rostliny pro interiér Pekingská tráva - Murdannia loriformis - zakořeněné řízky
Je nám líto, ale tenhle inzerát již není aktuální.

Pekingská tráva - Murdannia loriformis - zakořeněné řízky

České Budějovice
12. 6. 2023 - 21:45
20 Kč
Prodávající

Popis

Nabízím ve vodě zakořeněné řízky jedlé léčivé pokojové rostliny nazývané Pekingská tráva (Murdannia loriformis, syn. Aneilema angustifolium, Commelina nudiflora, Tradescantia malabarica), příbuzné kalísie a voděnek. Cena za 1.

Murdannia loriformis roste v tropech a subtropech jižní a jihovýchodní Asie v širokém pásu od Indie a Srí Lanky do Indonésie a severní Austrálie. Byla zavlečena do Afriky, Ameriky a Tichomoří. V chladnějších částech areálu, kde v zimě mrzne, je jednoletka. Preferuje vlhká stanoviště v blízkosti vodních ploch a toků, objevuje se v křovinách a lesních lemech, jako podrost ve světlých lesích a kolem cest v trávě. Je to léčivka tradiční čínské medicíny, v zemích jihovýchodní Asie (hl. Čína a Thajsko) se pěstuje na farmách jako surovina pro farmaceutický průmysl a na jídlo (hl. do zeleninových salátů a na zdobení jídel).

Je to detoxikační bylina posilující imunitní systém. Má protizánětlivé a analgetické účinky. Pomáhá při cukrovce (snižuje krevní cukr) a zánětech průdušek, čistí játra a podporuje léčbu lymfatického systému, vyrážek, alergií a plísňových onemocnění. Je protirakovinná a pravděpodobně antimutagenní, zpomaluje růst rakovinných buněk (používá se hl. k léčbě rakoviny prsu a střev) a zmírňuje účinky chemoterapie. Používá se syrová, lisuje se z ní šťáva, připravuje čaj (odvar) nebo se suší a mele na prášek.

V přírodě roste jako půdokryvná. Není mrazuvzdorná, u nás se pěstuje jako pokojová nebo přenosná rostlina (krátkodobě snese pokles teplot k nule). V bytě prospívá na světlém místě s rozptýleným světlem nebo ranním a odpoledním sluncem, venku v polostínu. Lze ji vysadit na vlhký přistíněný záhon nebo k zahradnímu jezírku. Substrát humózní, bohatý na živiny a vlhký, NE přemokřený. Zálivku přizpůsobujeme stanovišti: na slunci potřebuje vody výrazně více než ve stínu.

V Českých Budějovicích osobní předání. Lze zaslat.

Můžete se podívat i na mé další inzeráty.

Poslední aktualizace inzerátu: 12.6.2023 (poslední fotka)

Pekingská tráva - Murdannia loriformis - zakořeněné řízky

Zavřít Zavřít
Prodávající
Bergenia
Pošlete uživateli zprávu
0 / 1000

Nahlásit inzerát

Zavřít Zavřít
0 / 2000
Děkujeme za zpětnou vazbu! Inzerát byl nahlášen!