Kategorie
Home Rostliny Semena a sazenice Sazenice Brugmansia super spot - andělská trumpeta

Sazenice Brugmansia super spot - andělská trumpeta

Olomoucký kraj
26. 9. 2022 - 11:52
70 Kč
Prodávající

Popis

Balení obsahuje 1 sazenici

Popis

Brugmansia – odolný keř s nádhernými velkými a sladce vonícími květy, který se původně vyskytuje v jižní Americe. Nyní je poměrně rozšířený jako okrasný v Evropě a Severní Americe. Ze 7 původních divokých druhů vznikly stovky různých hybridů. Brugmansia super spot je jedním z těchto hybridů vypěstovaný dlouholetou pěstitelkou a autorkou odborné publikace o brugmansiích Anne Kirchner-Abel v Německu v roce 2003. Vyznačuje se žlutě pučícími květy, které se mění na růžové až rajčatově červené. V našich podmínkách se pěstuje jako přenosná okrasná rostlina, která kvete od června do října a jelikož květy připomínají trumpetku, vznikl též český název keře „andělská trumpeta“.
Celá rostlina je jedovatá!Výška keře

se může pohybovat mezi 1 – 3 m.Květy

Plné květy jsou mimořádně krásnými žlutě pučícími květy, které se mění na růžové až rajčatově červené, 20 - 30 cm dlouhé, převislé, tvarem připomínající trumpetku, proto též český název keře „andělská trumpeta“.Nároky

Tento keř nemá speciální požadavky na zeminu, ale bude se mu dařit na plném slunci, nebo v polostínu v půdách, které mají vyšší obsah fosforu a nižší obsah dusíku. U tohoto keře nesmíme zapomínat na pravidelnou zálivku. Nesnáší mráz a proto jej před příchodem mrazů uklidíme do světlé, chladné, ale bezmrazé místnosti. Přesazuje se do běžně dostupného zahradnického substrátu. V případě nedostatku místa můžeme rostlinu i hluboce seříznout. Během zimních měsíců je ideální teplota mezi 8 – 12 °C, rostlinu zaléváme minimálně, ale nehnojíme. Na jaře řezem upravíme tvar, rostlinu přesadíme a začneme vydatně přihnojovat. Po přenesení ven začneme zvykat na přímé sluneční světlo. Zpočátku roku doporučuji hnojit spíše hnojivem na nárůst zelené hmoty s vyšším obsahem dusíku (např. Kristalon start), od června je pak vhodné spíše hnojivo na kvetení (např. Kristalon plod a květ).
Semena - neoseeds
www.neoseeds.cz
tel.737087393

Základní údaje

Oblast inzerce
Olomoucký kraj
Druh inzerátu
soukromá inzerce
Číslo inzerátu
55964560890494331445
70 Kč
Prodávající

Sazenice Brugmansia super spot - andělská trumpeta

Zavřít Zavřít
Prodávající
Karel Neoral
Pošlete uživateli zprávu
0 / 1000

Nahlásit inzerát

Zavřít Zavřít
0 / 2000
Děkujeme za zpětnou vazbu! Inzerát byl nahlášen!