09.11.2019 11:25   |  Nabídka / Prodám   |  Trvalky
Cena: 100 Kč

Popis: Nabízím silný trs řepíku vonného (Agrimonia procera, syn. Agrimonia odorata), který je v zahradách běžněji pěstovaným vzrůstnějším příbuzným řepíku lékařského (Agrimonia eupatoria), s nímž má shodné léčivé účinky. Nabízená rostlina je 4-letá, celoročně pěstovaná na balkoně, v květníku 15x15x15cm, vhodná k vysazení do zahrady.

Řepík byl k léčení a magii používán již v antice. Je protizánětlivý, hojivý, svíravý a podporuje látkovou výměnu. Používá se na zánětlivé nemoci dýchacích cest (např.angíny), záněty dutiny ústní včetně paradentózy, problémy s hlasivkami a jejich prevenci, kurděje, chudokrevnost, revmatismus, nemoci jater (včetně cirrhózy), žlučníku, slinivky, sleziny, ledvin a močového měchýře, problémy s trávením (podporuje činnost střev, celkově detoxikuje a tlumí zánětlivé procesy, průjmy, zvracení a syndrom podrážděných střev, léčí žaludeční vředy a katary), křečové žíly a bércové vředy, kožní nemoci a hojení ran. Oblíbené je využití řepíku na koupele malých dětí jako prevence a léčba kožních nemocí (např. ekzémy, akné).

Řepík je až více než 150cm vysoká, u nás plně mrazuvzdorná bylina. Nejvyšší obsah léčivých látek má na slunečných stanovištích. Na půdu není náročný, nesnáší však trvalé zamokření.

Osobní předání v Českých Budějovicích. Lze zaslat Českou poštou nebo PPL, cena dopravy dle zvoleného dopravce a typu zásilky.

Více mých inzerátů s nabídkou rostlin na sBazar.cz

sipka dolu
Do oblíbenýchDo oblíbených
SdíletSdílet
Sdílet inzerát
Poslat emailem
VytisknoutVytisknout NahlásitNahlásit

Hyperrychlá odpověď na inzerát


Oblast inzerce:
Druh inzerátu:
soukromá inzerce
Číslo inzerátu:
15185670
Počet zhlédnutí:
1 368x
Zhlédnutí detailu:
61x