Home Rostliny Trvalky Řepík lékařský - Agrimonia procera - loňská rostlina
Je nám líto, ale tenhle inzerát již není aktuální.

Řepík lékařský - Agrimonia procera - loňská rostlina

České Budějovice
26. 4. 2023 - 19:55
50 Kč
Prodávající

Popis

Nabízím celoročně venku pěstovanou loňskou rostlinu-sazenici řepíku vonného (Agrimonia procera, syn. Agrimonia odorata), který je v zahradách běžněji pěstovaným vzrůstnějším příbuzným řepíku lékařského (Agrimonia eupatoria), s nímž má shodné léčivé účinky. V květníku 7x7x7cm.

Řepík byl k léčení a magii používán již v antice. Je protizánětlivý, hojivý, svíravý a podporuje látkovou výměnu. Používá se na zánětlivé nemoci dýchacích cest (např.angíny), záněty dutiny ústní včetně paradentózy, problémy s hlasivkami a jejich prevenci, kurděje, chudokrevnost, revmatismus, nemoci jater (včetně cirrhózy), žlučníku, slinivky, sleziny, ledvin a močového měchýře, problémy s trávením (podporuje činnost střev, celkově detoxikuje a tlumí zánětlivé procesy, průjmy, zvracení a syndrom podrážděných střev, léčí žaludeční vředy a katary), křečové žíly a bércové vředy, kožní nemoci a hojení ran. Oblíbené je využití řepíku na koupele malých dětí jako prevence a léčba kožních nemocí (např. ekzémy, akné).

Řepík vonný je až více než 150cm vysoká, u nás plně mrazuvzdorná vytrvalá bylina. Nejvyšší obsah léčivých látek má na slunečných stanovištích. Na půdu není náročný, vhodnější jsou však lehčí propustné půdy, protože nesnáší trvalé zamokření.

Osobní předání v Českých Budějovicích. Lze zaslat, při zaslání je cena dopravy dle zvoleného dopravce a typu zásilky.

Můžete se podívat i na mé další inzeráty.

Poslední aktualizace inzerátu: 8.6.2023 (třetí fotka)

Řepík lékařský - Agrimonia procera - loňská rostlina

Zavřít Zavřít
Prodávající
Bergenia
Pošlete uživateli zprávu
0 / 1000

Nahlásit inzerát

Zavřít Zavřít
0 / 2000
Děkujeme za zpětnou vazbu! Inzerát byl nahlášen!