CATALPA Atraktivní-Exotic Indiánský strom-mrazuvzdorný

Cena:

80 Kč

Popis:

Přijímáme objednávky na mladé stromky a sazenice cca 80-100-140cm. Cena nízká 80 - 150Kč. Roste asi 40cm/rok. Zašleme: po celý rok 2017, 2018 po celé ČR.

Popis: v létě zaujme svými velkými listy a v zimě visícími plody ve tvaru dlouhých fazolí. Proto se mu v angličtině říká indiánský fazolový strom.

Srdčité listy mají světle až středně zelenou barvu, jsou měkké a velice atraktivní. Strom si udržuje široce kulovitou, kompaktní korunu. Roste středně rychle a velmi hustě - v sezóně je olistěná koruna neprůhledná.

Katalpy nejsou náročné na půdní typ, i když živnou půdu ocení. Nejsou vybíravé, zda kyselou nebo zásaditou, pouze jim zajistěte dobře odvodněnou a přednostně hlubší zem, aby mohly dobře kořenit. Dokáží růst i v těžších půdách a po dobrém zakořenění zvládají i dočasné zamokření. Dobře snáší nepříznivé podmínky jako městské zadláždění a znečištěné ovzduší. Plně mrazuvzdorné do cca -28°C.

Je ideální strom pro okrasné zahrady nebo do městských alejí, kde není mnoho prostoru. Je plně otužilý a raší nejpozději ze všech listnáčů - až v květnu. Jeho listy jsou trávově zelené. Dobře snáší vítr i zněčištěné ovzduší. Není náročná na půdu a živiny, pouze je potřeba ji uchránit před přemokřením, kdy by její dužnaté kořeny mohla napadnout plíseň.

Oblast inzerce:

Jičín

Druh inzerátu:

soukromá inzerce

Číslo inzerátu:

5894069

Počet zhlédnutí:

194 775x

Zhlédnutí detailu:

8 377x

Galerie TOP inzerátů - Trvalky

PODAT INZERÁT ZDARMA

Ve vyhledávání je 1 049 847 inzerátů