Kategorie
Home Rostliny Trvalky Meduňka lékařská - Melissa officinalis - Semena - 0,5g
Je nám líto, ale tenhle inzerát již není aktuální.

Meduňka lékařská - Melissa officinalis - Semena - 0,5g

Jihočeský kraj
8. 2. 2021 - 23:02
10 Kč
Prodávající

Popis

Nabízím loňská (2020) semena Meduňky lékařské (Melissa officinalis), 0,5 g obsahuje asi 500 semen, semena NEjsou chemicky ošetřena.

Meduňka lékařská je medonosná léčivka s citronovou vůní, používaná též jako koření, především k ochucení nápojů a ovocných salátů. Z východního Středozemí a Přední Asie ji Arabové v 7.století přinesli do Španělska, odkud ji jako nedílnou součást klášterních zahrad rozšířili po Evropě především Karmelitáni (dodnes jsou známé z meduňky vyráběné Karmelitské kapky proti zažívacím potížím, bolestem hlavy, menstruačním bolestem a na zklidnění nervového systému). Meduňka lékařská je nervy uklidňující prostředek, nejvíce v oblasti trávícího traktu (žaludeční neurózy) a srdce (srdeční neurózy, bušení srdce apod.), zvyšuje sekreci žluči, působí proti nadýmání, zpomaluje tep, mírně snižuje krevní tlak, posiluje centrální nervový systém, působí sedativně a antidepresivně, proti migréně, bolestem břicha a nespavosti, uvolňuje křeče a napětí svalstva, pomáhá při bolestivé menstruaci i v klimakteriu. Zevně ji lze použít na revmatické opuchliny, pohmožděniny a krevní podlitiny. Byl prokázán protivirový účinek, zejména proti herpesvirům (opary).

Meduňka lékařská je aromatická 30–80cm vysoká bohatě větvená mrazuvzdorná trvalka. Vhodné je chráněné slunné stanoviště nebo polostín a propustná hlinito-písčitá zem, problém je přemokření v zimě. Může se šířit samovýsevem. Sbírá se list nebo nať před květem, nejlépe kolem poledne. Suší se při nízké teplotě, protože její hlavní léčivou složkou jsou silice.

V Českých Budějovicích osobní předání, při zaslání poštou poštovné dle typu zásilky.

Více mých inzerátů s nabídkou rostlin na sBazar.cz

Meduňka lékařská - Melissa officinalis - Semena - 0,5g

Zavřít Zavřít
Prodávající
Bergenia
Pošlete uživateli zprávu
0 / 1000

Nahlásit inzerát

Zavřít Zavřít
0 / 2000
Děkujeme za zpětnou vazbu! Inzerát byl nahlášen!