Kategorie
Home Rostliny Letničky Vytrvalá Kafrová bazalka Ocimum kilimandscharicum - rostlina
Je nám líto, ale tenhle inzerát již není aktuální.

Vytrvalá Kafrová bazalka Ocimum kilimandscharicum - rostlina

Jihočeský kraj
12. 2. 2021 - 12:18
40 Kč
Prodávající

Popis

Nabízím mladou rostlinu vytrvalé bazalky Ocimum kilimandscharicum, nazývané podle její typické silné vůně Kafrová bazalka (v angličtině Camphor Basil), podle původu Africká nebo Kilimandžárská bazalka a podle hlavního využití v lidové medicíně Horečková rostlina (Fever plant). K dispozici jsou tři rostliny v květníku o průměru 6cm, cena za jednu. Výška stonku 40-45cm.

Kafrová bazalka je vytrvalá aromatická medonosná rostlina (až 2m vysoký polokeř) z tropů východní Afriky (Tanzánie, Uganda, Keňa, Etiopie, Súdán), pěstovaná také na polích v Indii a Turecku. Jako léčivá rostlina se používá proti malárii a dalším horečnatým onemocněním, nachlazení, kašli, bolestem břicha a průjmům. Je účinný repelent využívaný především proti komárům a skladištním škůdcům. Z ní izolovaný esenciální olej se používá v aromaterapii, farmacii, kosmetice a jako repelent a insekticid. Vhodná je též do sušených vonných směsí.

U nás se pěstuje jako pokojová nebo přenosná rostlina, případně po zmrzlých jako jednoletka. Lze ji zimovat při teplotě nad 12oC a omezené zálivce. Vhodné je slunečné stanoviště a propustná půda, nesnáší zamokření. Dobře se tvaruje řezem.

Osobní předání v Českých Budějovicích. Při zaslání poštovné dle typu zásilky.

Můžete se podívat i na mé další inzeráty.

Více mých inzerátů s nabídkou rostlin na sBazar.cz

Vytrvalá Kafrová bazalka Ocimum kilimandscharicum - rostlina

Zavřít Zavřít
Prodávající
Bergenia
Pošlete uživateli zprávu
0 / 1000

Nahlásit inzerát

Zavřít Zavřít
0 / 2000
Děkujeme za zpětnou vazbu! Inzerát byl nahlášen!