Home Rostliny Ostatní rostliny Oleandr obecný
Je nám líto, ale tenhle inzerát již není aktuální.

Oleandr obecný

Jihomoravský kraj
14. 9. 2022 - 12:18
610 Kč
Prodávající

Popis

Nerium oleander

Výška rostliny: 55-65 cm
Průměr květináče: 25 cm
Barevné varianty: bílá, sv. růžová, tm. růžová
Výška s květináčem: 80-90cm

Dekorativní keř až strom pocházející pravděpodobně z JV Asie dnes nalezneme rozšířený a zdomácnělý v oblastech od severní Afriky a celého Středomoří přes Arabský poloostrov až po jižní Čínu.

Očekávané květy se v našich podmínkách objevují od května do září/října. Rostliny, které přezimují ve světlé zimní zahradě často vykvétají již v dubnu.

Máme k dispozici bílý, světle a tmavě růžový. Pokud máte zájem o určitou barvu, připište to prosím v objednávce do poznámek. Jinak zasíláme námi vybranou barvu.

Stanoviště: miluje plné slunce, na stinném místě příliš nekvete.

Oleandr není vhodná rostlina pro pěstování v bytových podmínkách.

Zálivka: rostliny jsou velmi žíznivé, pokud opakovaně přeschnou, jsou oslabeny, shazují mnoho listů a mohou být napadeny roztoči (např. sviluškami), které zanechávají na listech bílé tečky. Pokud se však na rostlině objevují pravidelně, ale ne příliš hojně, žluté listy, jedná se o normální jev, kdy rostlina obměňuje staré listy za nové. V horkém létě zaléváme každý den, velké rostliny i 2x denně, nebo můžeme umístit podmisku s vodou.

Hnojení: vyžaduje velmi časté, od března do září 1-2 krát týdně tekutým hnojivem.

Přesazování: doporučuje se přesazovat každý rok (březen-duben) do většího květináče s dostatkem kvalitní čerstvé zeminy. Při ořezávání ponechejte některé nové výhony, nové květy se totiž vždy objeví na výhonech z loňského roku.

Zemina: toleruje různé typy půd, i s vyšším pH, avšak vždy s dostatkem živin.

Zimování: rostlina není opadavá, tudíž vyžaduje chladné, ale světlé a vzdušné místo s teplotami kolem 5-10 °C (jinak vzrůstá riziko napadení škůdci). Oleandr zvládne i první mrazíky. Mírná zálivka pouze do půdy.

Pro více info nás kontaktujte na email: olivymatej@seznam.cz

Oleandr obecný

Zavřít Zavřít
Prodávající
Olivymatej.cz
Pošlete uživateli zprávu
0 / 1000

Nahlásit inzerát

Zavřít Zavřít
0 / 2000
Děkujeme za zpětnou vazbu! Inzerát byl nahlášen!